Bekijk de trailer van Peter Hujar's Day, een film over een dag uit het leven van een gay fotograaf
De film is vanaf 27 augustus te zien in de bioscoop
Fotograaf Peter Hujar is een van de belangrijkste figuren uit de New Yorkse scene in de jaren ’70. Voor een kunstproject beschrijft hij zijn leven aan een bekende schrijfster. Daar komt uiteindelijk niets van terecht, maar jaren later wordt het transcript ontdekt. En nu is daar een film over gemaakt. Peter Hujar’s Day is vanaf 27 augustus in de bioscopen te zien. Bekijk hier de trailer.
Een rokerige namiddag in 1974. Fotograaf Peter Hujar is een van de belangrijkste figuren uit de New Yorkse scene. Voor een kunstproject vraagt Linda Rosenkrantz hem om in detail de afgelopen 24 uur uit zijn leven te beschrijven. Peter Hujar vertelt. Over het leven in een stad waar iedereen kunst wil maken, maar niemand geld heeft; over een ontmoeting met Allen Ginsberg, die hem suggereert orale seks te hebben met William S. Burroughs; over de literaire verdiensten van Susan Sontag ten opzichte van Fran Lebowitz; of gewoon over zijn avondeten. De twee praten tot diep in de nacht, zoals alleen echte vrienden dat kunnen: eerlijk, intiem, met humor en genegenheid.
een film als eerbetoon
Van het kunstproject van Rosenkrantz is nooit iets terechtgekomen. In 2019 werd wel het transcript van het gesprek ontdekt in het archief van Peter Hujar. Het verscheen later als boek en nu heeft Ira Sachs (Passages) het verfilmd tot een intense en tegelijk wonderlijk luchtige bioscoopervaring, die niet alleen de veel te vroeg overleden Peter Hujar eert – maar ook de vriendschap, de kunst en een New York waarvan nu alleen nog sporen bestaan. Een hartverwarmende, veelzijdige film over de wonderen van het artistieke scheppingsproces, met topacteurs Ben Whishaw en Rebecca Hall.
Imagine Filmdistributie brengt Peter Hujar’s Day op 27 augustus uit in de bioscopen. Ben Whishaw en Rebecca Hall spelen de hoofdrollen in deze nieuwe speelfilm van Ira Sachs. Hieronder een greep uit de recensies van verschillende Amerikaanse media.
· Washington Post: "De film eert Hujar niet door hem te imiteren, maar door precies te doen wat hij deed, zij het in een ander medium: ons dwingen lang en aandachtig naar de wereld te kijken."
· Time Magazine: "Peter Hujar's Day vangt dat ongrijpbare gevoel waarin het verleden het heden inhaalt, in een stad die tot leven komt met fluisterende geesten."
· Sight & Sound: "Whishaw brengt de 55 pagina's tellende monoloog met de indrukwekkende schijn van volledige spontaniteit."
· IndieWire: "Magnifiek."
· Variety: "Magisch."
· New York Magazine: "Een meesterwerk."
bekijk de trailer
Peter Hujar’s Day is vanaf 27 augustus te zien in de Nederlandse bioscopen. Bekijk hier de trailer.