Queer Utrecht Stories

Vier eeuwen Utrechtse queer geschiedenis: kom naar de reizende tentoonstelling Queer Utrecht Stories

Waar komt de bijnaam 'Utrechtenaar' voor homoseksuele mannen vandaan?

Leestijd: 1 min

De geschiedenis van homoseksuele mannen is zo sterk verweven met de stad Utrecht dat zij de bijnaam ‘Utrechtenaren’ kregen. Waar kwam die naam vandaan en hoe leefden mensen die niet binnen de destijds heersende normen van seksualiteit en gender pasten? Daarover gaat de tentoonstelling Queer Utrecht Stories. Nu te zien in het Volksbuurtmuseum.

Queer Utrecht Stories is een reizende tentoonstelling die eerder was te zien in het Stadhuis en het Provinciehuis van Utrecht en is gemaakt door het vrijwilligersinitiatief Queer U Stories. De tentoonstelling belicht uiteenlopende fragmenten uit de lhbtiq+-geschiedenis van Utrecht, afgewisseld met inspirerende portretten van bekende en minder bekende ‘Utrechtenaren’.

eeuwenlange geschiedenis 

Want Utrechtenaren, dat was eeuwenlang de bijnaam voor homoseksuele mannen. De tentoonstelling Queer Utrecht Stories neemt je mee door vier eeuwen Utrechtse queer geschiedenis. Die geschiedenis is zo sterk verweven met de stad Utrecht dat zij eeuwenlang de bijnaam ‘Utrechtenaren’ kregen. Hoe leefden mensen die niet binnen de heersende normen voor seksualiteit en gender pasten? Hoe vochten zijn tegen wettelijke en maatschappelijke discriminatie?

Dit is nu te zien in het Volksbuurtmuseum in Utrecht. Daarnaast organiseren de makers van de tentoonstelling een aantal wandelingen door de binnenstad, als onderdeel van het Utrecht Queer Culture Festival dat wordt georganiseerd van 3 tot en met 12 oktober.

reserveer nu een wandeling 

Al wandelend kom je meer te weten over historische gebeurtenissen en bijzondere inwoners van de stad. Een wandeling begint met een bezoek aan het museum, om vervolgens onder begeleiding van een deskundige gids de stad in te gaan.

De prijs voor een bezoek aan het Volksbuurtmuseum en de aansluitende wandeling bedraagt € 7,50, of is gratis met een Museumkaart. Reserveren is noodzakelijk en kan via de website van het museum.

de volgende wandelingen staan op de planning

• maandag 6 oktober 15.30 uur museumbezoek 17.00 start wandeling
• dinsdag 7 oktober 15.30 uur museumbezoek 17.00 start wandeling
• donderdag 9 oktober 11.00 uur museumbezoek 12.30 start wandeling
• vrijdag 10 oktober 15.30 uur museumbezoek 17.00 start wandeling

Powered by Labrador CMS