Rob Jetten

Video: Rob Jetten neemt Attitude Pride Award in ontvangst van onze Britse collega’s

“We kunnen deze strijd winnen.”

Leestijd: 1 min

Dat Rob Jetten de eerste Nederlandse minister-president is die openlijk gay is, dat is ook onze collega’s van Attitude niet ontgaan. Het Britse magazine heeft onze premier nu bekroond met een Attitude Pride Award, die hij dankbaar in ontvangst heeft genomen. Bekijk hier zijn bedankspeech en luister naar zijn mooie woorden.

Het Britse queer magazine Attitude heeft voor de tiende keer de Attitude Pride Awards uitgereikt. Met de prijzen eren zij lhbtiqa+-personen in het Verenigd Koninkrijk en Europa die hebben gestreden voor gelijkheid, tegenslagen hebben overwonnen of die uitstekende rolmodellen zijn geworden binnen de gemeenschap.

hoop en erkenning 

Dit jaar heeft Attitude een Pride Award overhandigd aan Rob Jetten, als eerste openlijk homoseksuele premier van Nederland. Tijdens WorldPride in Amsterdam kreeg Jetten de prijs uit handen van Attitude-hoofdredacteur Cliff Joannou en Krishna Omkar, wereldweijd leider op het gebied van financiën en impact.

Jetten krijgt de Attitude Pride Award als erkenning voor de vertegenwoordiging van de lhbtiqa+-gemeenschap, en de hoop die hij op het politieke wereldtoneel heeft gebracht.

gelijkheid kan zegevieren 

In een video die na afloop van de prijsuitreiking is opgenomen, vertelt Jetten wat de prijs voor hem betekent, over zijn eigen coming-outproces en waarom hij er vertrouwen in blijft houden dat lhbtiqa+-gelijkheid kan zegevieren, ondanks de toenemende aanvallen op queerrechten wereldwijd.

“Ik zou de prijs het liefst opdragen aan alle toeschouwers die nu geen toeschouwers meer zijn”, zegt Jetten in de video. “Zij zien niet bereid om die 10 procent van de mensen te accepteren die denken dat ze dit debat kunnen winnen door gewoon wat harder te schreeuwen dan de rest.”

nog veel werk aan de winkel

Jetten wijst erop dat er nog veel werk aan de winkel is, gezien de wereldwijde druk op de lhbtiqa+-rechten. Verder zegt hij dat Nederland zelf ook nog genoeg te doen heeft, vanwege de afname van de acceptatie van de queer gemeenschap onder jonge generaties en de politieke debatten rond lhbtiqa+-rechten.

Volgens hem ligt de oplossing hierbij in een betere samenwerking tussen queer gemeenschappen overal ter wereld, waarbij activisten, politici en bondgenoten strategieën delen en degenen steunen die de grootste druk ervaren. Of zoals Jetten het zegt: “We kunnen deze strijd winnen.”

video

Bekijk hier de video van Attitude met Rob Jetten.

 

 

Powered by Labrador CMS