Amersfoort Pride 2026: meezingen met Songfestivalhits, Pride Walk, skaten op muziek en nog veel meer
Op vrijdag 10 juli, bekijk hier het volledige programma
Op vrijdag 10 juli 2026 staat Amersfoort opnieuw in het teken van Amersfoort Pride 2026. Het programma varieert van een feestpodium waar iedereen kan meezingen met Songfestivalklassiekers, een Pride Walk door de binnenstad, entertainment met dragartiesten, maar ook rust en bezinning. Bekijk hier het complete programma.
De binnenstad verandert op 10 juli in een kleurrijke en inclusieve ontmoetingsplek, waar zichtbaarheid, solidariteit en verbinding centraal staan. In een tijd waarin acceptatie en gelijke rechten steeds meer onder druk staan, wil de organisatie een krachtig signaal afgeven: in Amersfoort moet iedereen zichzelf kunnen zijn, ongeacht seksuele oriëntatie, genderidentiteit of afkomst.
pre pride op het sint jorisplein
De dag start om 16.00 uur met de Pre Pride op Sint Jorisplein. Bezoekers kunnen hier terecht voor muziek, ontmoeting en informatie. DJ Ron Soeters zorgt voor de muzikale sfeer en rond 17.45 uur treedt drag-icoon Ashley Knight op. Aansluitend vinden er nog een aantal toespraken plaats.
pride walk door de binnenstad
Aan het begin van de avond vertrekt om 18.30 uur de Pride Walk vanaf het Sint Jorisplein. De inmiddels traditionele stoet, met de 25 meter lange regenboogvlag als symbool van saamhorigheid en gelijke rechten, trekt door het historische centrum van Amersfoort richting de Hof. Iedereen is welkom om mee te lopen.
feest op de hof en groenmarkt
Vanaf 19.30 uur gaat het programma op de Hof verder met een veelzijdig podium vol muziek, optredens en performances. DJ Skipper en de DJ’s van Viva la Dance zorgen ervoor dat niemand stil kan blijven staan. Meezingen kan volop met songfestivalklassiekers van Laura Vlasblom en Brigitte Nijman, terwijl Ritchie Lahnstein, bekend van The Voice of Holland, een spetterend optreden verzorgt. Ook The SoulSisters brengen het publiek in beweging met hun energieke show.
Daarnaast is er volop entertainment met dragartiesten Amy Astoria en Victoria Vyper, die het podium vullen met indrukwekkende looks en lipsyncs. Tot slot zijn er spectaculaire acrobatische acts en dansoptredens van TOTHEMAXX, met onder anderen Rik en Aimée, winnaars van Holland’s Got Talent.
Ook op de Groenmarkt is er programma: een intiemer plein met een openluchtpianobar en singer-songwriters, waar bezoekers kunnen genieten van een ontspannen sfeer met klassiekers en eigen werk.
rust en bezinning
Voor wie behoefte heeft aan rust opent de Amersfoortse Zwaan de deuren. Stadsdominee Marleen Kool opent de deuren van de kerk voor iedereen die een praatje wil maken, een kaarsje wil aansteken of een wens wil doen. Om 17.00 uur is er een korte viering.
033 skate regenboogeditie
Om 20.00 uur start de regenboogeditie van 033 Skate. Om 20.00 uur vertrekken zij vanaf de Hellestraat. 033 Skate nodigt je uit om skaten, steppen of longboarden te combineren met muziek en vrijheid in beweging.
afterparty
De officiële afterparty vindt vanaf 23.00 uur plaats in FLUOR Amersfoort, georganiseerd door PINKNOISE. Bezoekers kunnen hier tot in de late uurtjes doorgaan met queer-pop, alt-pop en dansbare classics.
samen maken we pride mogelijk
De organisatie benadrukt dat Amersfoort Pride alleen mogelijk is dankzij samenwerking met sponsoren, partners, vrijwilligers en betrokken inwoners. Ook dit jaar wordt gewerkt aan een breed, toegankelijk en divers programma dat de stad recht doet.
“Pride organiseren doe je samen. Met steun van lokale ondernemers, maatschappelijke partners en vrijwilligers maken we een programma dat de diversiteit van onze stad viert,” aldus de organisatie.
Iedereen die wil bijdragen aan Amersfoort Pride 2026 – financieel, in natura of als vrijwilliger – wordt van harte uitgenodigd om zich aan te melden.
meer informatie
Het complete programma vind je op de website van Amersfoort Pride. Daar kun je je ook aanmelden als vrijwilliger of betrokkene.