Familie

Oproep: queer families gezocht voor fotoshoot en expositie tijdens Pride Deventer

Ben jij of ken jij iemand met een bijzondere familie? Dan is dit iets voor jou

Leestijd: 1 min

In juni viert de Overijsselse stad Deventer weer Pride. Dit jaar doen ze dat met een bijzondere fotoshoot en een expositie rondom het thema ‘queer families’. Ben jij of ken jij iemand uit (de buurt van) Deventer die een bijzondere familie heeft, in welke (al dan niet zelfgekozen) vorm dan ook? Laat het de organisatie weten.

Pride Deventer heeft iets moois bedacht voor de komende editie in juni: de organisatie wil persoonlijke verhalen delen van queer families. Gezocht wordt naar queer families die op de een of andere manier een band hebben met Deventer en graag willen meewerken aan een fotoshoot. Tijdens de Pride-periode zal de expositie te zien zijn in de Bibliotheek Deventer.

alle soorten families 

Voor het project is Pride Deventer op zoek naar queer families die samen op de foto willen én hun persoonlijke verhaal willen delen. Het kan hierbij gaan om een traditioneel gezien, een regenbooggezin, een meeroudergezin, vrienden die familie zijn geworden of elke andere vorm van een (zelfgekozen) familie.

De organisatie doet de volgende oproep:

“Familie is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Soms is het de plek waar je vandaan komt, soms juist de plek die je zelf hebt gecreëerd. Tijdens Pride Deventer willen we laten zien hoe divers, krachtig en liefdevol queer families zijn. Voel jij je verbonden met dit thema? Heb jij een fijn gezin, familie of chosen family en willen jullie samen zichtbaar zijn? Dan zoeken we jullie!”

deelname houdt het volgende in:

- Je krijgt een professionele fotoshoot op een nader te bepalen datum in aanloop naar Pride Deventer

- Tijdens een kort interview vertellen jullie je verhaal en wat ‘familie’ voor jullie betekent

- De foto en je verhaal zijn te zien in de bibliotheek tijdens de Pride-periode in juni 2026

doe mee!

Ben jij of ken jij iemand die een band heeft met Deventer en samen met de familie wil deelnemen aan dit project? Stuur dan een korte introductie (wie zijn jullie, wat betekent familie voor jullie) naar het volgende mailadres: Momentgeluk@gmail.com.

Powered by Labrador CMS