SUHO

Mini-expositie over de eerste zwarte homo-organisatie van Nederland en zelfs Europa

45 jaar geleden werd SUHO opgericht, de OBA in Amsterdam blikt terug

Leestijd: 1 min

45 jaar geleden werd SUHO opgericht, de eerste zwarte homo-organisatie van Nederland die activisme, cultuur en ontmoeting samenbracht. In de Amsterdamse OBA aan het Oosterdok is vanaf 10 september een mini-expositie te zien over deze onmisbare geschiedenis.

Vanaf 10 september opent bij IHLIA een bijzondere mini-expositie over de eerste zwarte homo-organisatie van Nederland en zelfs Europa, SUHO (1980-1985), een pionierende organisatie van lhbtiq+-personen met een Surinaamse achtergrond in Nederland. SUHO bracht activisme, cultuur en ontmoeting samen en speelde een cruciale rol in de strijd tegen discriminatie en uitsluiting. 

45 jaar gelden

Dit jaar is het 45 jaar geleden dat SUHO werd opgericht, een bijzonder moment om stil te staan bij deze vaak vergeten maar onmisbare geschiedenis. 

De expositie loopt tot en met 12 oktober en wordt op 10 september feestelijk geopend met een korte rondleiding door mede-oprichter Lionel Jokhoe. Er is beperkt plaats, dus meld je snel aan via een mailtje naar aanmelden@ihlia.nl

De tentoonstelling is vanaf 15:00 uur ook op eigen gelegenheid te bekijken. Hiervoor hoef je je niet aan te melden. 

save the date

IHLIA organiseert op zondagmiddag 5 oktober in de OBA Forumzaal een speciaal SUHO-evenement, met host Jade Hu (House of Bodega) en sprekers zoals Lionel Jokhoe en andere oud-SUHO-leden, voordrachten van poëzie en spoken word, een verrassingsact en een afsluitende borrel met muziek.

kom je ook?

Wanneer? Woensdag 10 september
Hoe laat? 15:00 Waar? IHLIA-plein (3e etage OBA Oosterdok)
Aanmelden? Mail om je aan te melden naar aanmelden@ihlia.nl

Powered by Labrador CMS