Bob the Drag Queen

Drag Race, The Weather Girls, The Color Purple: dit zijn de favoriete queer cultuurmomenten van Bob the Drag Queen

Ga mee op deze trip down memory lane

Leestijd: 2 min

Bob the Drag Queen is zelf bekend van RuPaul’s Drag Race, en heeft daar goede herinneringen aan. Dat is te zien in het overzicht met zijn zeven favoriete queer cultuurmomenten. Van The Color Purple en American Horror Story tot Leslie Jordan en Paris Is Burning: ga mee op deze trip down memory lane.

Bob the Drag Queen is de artiestennaam van Christopher Delamar Caldwell. Deze Amerikaanse dragqueen, komiek, acteur, activist, muzikant, auteur en reality-tv-persoonlijkheid was vorig jaar te zien met zijn eigen show in Carré, Amsterdam en daarvoor toerde hij met Madonna de wereld rond als ceremoniemeester van haar Celebration Tour.

twintig minuten aan queer momenten 

In de omschrijving onder een recente video die Bob the Drag Queen maakte voor Entertainment Weekly staat als verwijzing naar diens persoonlijkheid ‘hij’ en ‘hem’, dus die voornaamwoorden hanteren we hier voor het gemak ook maar even. Die video heeft als titel ‘Bob The Drag Queen Breaks Down His Favorite Queer Culture Moments’, en dat is precies wat er in bijna twintig minuten aan je oog voorbijtrekt.

Bob begint met American Horror Story, met het vierde seizoen genaamd ‘Coven’ om precies te zijn. Hierin stond een heksenkring centraal, met een prominente rol voor actrice Frances Conroy, die volgens Bob the Drag Queen was geënt op Vogue-editor Grace Coddington met haar kenmerkende rode haar. In de serie had het personage van Conroy een fascinatie voor couture, en dan met name voor het huis Balenciaga. Zelfs op de brandstapel kon zij geen genoeg krijgen van het hysterisch dure modemerk, en om die reden is het een van Bobs ‘queerste cultuurmomenten’.

two tons of fun  

Daarna volgt een eerbetoon aan Leslie Jordan, die in Will & Grace de aartsrivaal speelde van Karen Walker, Beverly Leslie genaamd. Ten tijde van covid profileerde Jordan zich met een reeks amusante TikTok-video’s waarmee hij een compleet nieuwe fanbase aan zich bond. Bob roemt zijn creativiteit en betreurt zijn veel te vroege overlijden.

Daarna volgen nog RuPaul’s Drag Race, de show die zijn landelijke doorbraak betekende, en een ode aan The Weather Girls, het damesduo dat ooit doorbrak als achtergrondkoor bij Sylvester onder de naam Two Tons of Fun. Hier refereert hij aan hun doorbraakhit ‘It’s Raining Men’ en het idee dat ze hun artiestennaam hadden opgehangen aan deze ene single.

kritische terugblik 

We zijn dan pas op de helft van de video, want daarna volgt nog een kritische terugblik op America’s Next Top Model - of specifiek het eerste seizoen waarin voor het eerst een transgender kandidaat te zien was en die niet bepaald met open armen werd ontvangen.

Tot slot noemt Bob the Drag Queen de documentairefilm waarmee het voor hem allemaal begon: Paris Is Burning, over de New Yorkse ballroomscene aan het einde van de jaren tachtig/begin jaren negentig. Hij rondt af met zijn favoriete film aller tijden: The Color Purple met Oprah Winfrey en Whoopi Goldberg waaraan hij dierbare herinneringen ophaalt.

Bekijk hier de video met de favoriete queer cultuurmomenten van Bob the Drag Queen.

Powered by Labrador CMS