
Coming Out Day, Queer Culture Festival, Pride: Utrecht, Den Haag, Amsterdam-West en ’t Gooi staan bol van de activiteiten
Bekijk hier een greep uit het programma-aanbod
Zaterdag 11 oktober is het weer Coming Out Day. De dagen daar omheen staan bol van de activiteiten. Zo organiseert Utrecht het Queer Culture Festival, staat Den Haag in het teken van Drag Shows, een filmfestival en dragshows en is er een Pride Walk in Hilversum in het kader van de Gooise Pride Month. Bekijk hier een greep uit de evenementenkalender.
‘t gooi
We beginnen in 't Gooi. Oktober is Gooise Pride Month – een maand vol zichtbaarheid, verbinding en viering van de lhbtiq+ gemeenschap in ‘t Gooi. Met Coming Out Day op 11 oktober als belangrijk moment, nodigen ze iedereen uit voor een reeks inspirerende en feestelijke activiteiten.
Hoogtepunten:
· Coming Out Day
– Gooise Pride Walk
Zaterdag 11 oktober – 14:30–17:00 | Oude Haven Hilversum
Loop mee en laat zien dat iedereen zichzelf mag zijn!
· Rainbow Nights
– Filmavonden
Elke maandag in Filmtheater Hilversum met o.a. Hedwig and the Angry
Inch, Call Me by Your Name en Philadelphia.
· Feest &
Muziek
· Rainbow Muziek Bingo – Zaterdag 18 oktober
· Gooise Pride Party & After Party –
Vrijdag 31 oktober
· Workshops
& Talks
· Drag Voorleesmiddag – Woensdag 15 oktober
· Vogue Workshop & Panel – Zondag
26 oktober
· Krav Maga Zelfverdediging –
Dinsdag 21 oktober
Bekijk het volledige programma op GooisePride.nl.
den haag
Van 5 t/m 12 oktober staat ook Den Haag in het teken van de Coming Out Week. De Week begint met TranScreen on Tour, een eendaags filmfestival dat verhalen en perspectieven van transgender en genderdiverse personen centraal stelt. Wethouder Mariëlle Vavier verzorgt het openingswoord. Na de filmvertoningen in het Haagse Filmhuis gaan de makers en hoofdpersonen in gesprek met de aanwezigen.
Vrijdag 10 oktober is de nationale Coming Out Day en is er het queer feest Popcake in Paard. Verwacht een nacht vol popsongs van de ‘90s tot nu, optredens van Aiscream, Divine, Jordan Roy en Emmaly Brown en extra activiteiten.
Op zaterdag 11 oktober (Coming Out Day) organiseert de Gemeente Den Haag de Beyond the Rainbow Brunch, waarbij deelnemers in drie thematische ruimtes kennismaken met de onderwerpen bewust worden, ontmoeten en verbinden.
Die avond is het ook tijd voor Bubbels en bonbons in het Laaktheater. De line-up van de Freaky Saturday Edition bestaat uit allemaal Hagenaars waaronder Queen Shirley Aman & Miss Kenya Guette Aman, Ronika Nyx en Anydee Anytime.
Ook noemen we nog de workshop ‘Queer Gym. Het volledige programma is te vinden op: www.denhaag.nl/comingoutweek.
amsterdam nieuw-west
Met heel veel Pride opent de organisatie op donderdag 2 oktober de deuren van de QueerHub Nieuw-West in de Garage Notweg (Notweg 38) De QueerHub is een regenboog-huiskamer waar queer identiteit gevierd en omarmd wordt, een plek om te ontspannen, te leren, te vieren en elkaar te ontmoeten.
Programma
17.30 uur – Inloop & drankje: Iedereen is welkom om binnen te lopen en onder het genot van een drankje alvast kennis te maken. 18.00 uur – Officiële opening: De stadsdeelvoorzitter Emre Ünver zal de QueerHub officieel openen. 18.15 uur – Panelgesprek: Een inspirerend gesprek met diverse sprekers. 18.45 uur – Gezamenlijke maaltijd: Zina's Kitchen verzorgt een heerlijke maaltijd voor alle aanwezigen. 19.45 uur – Spoken word performance: Sarah Ben Messaoud neemt ons mee in een krachtige performance. 20.00 uur – Feest: DJ Rogyne zorgt voor een feestelijke vervolg van de avond.
Meer informatie over QueerHub vind je op de website van de gemeente Amsterdam.
utrecht
Op vrijdag 3 oktober gaat alweer de derde editie van het Utrecht Queer Culture Festival van start. Het festival biedt een divers programma met ruim 100 activiteiten: van exposities, workshops, muziek en feest tot lezingen, voorstellingen en wandelingen. Bezoekers kunnen zich 10 dagen lang onderdompelen in de Utrechtse queer gemeenschap.
Vanaf vrijdag tot en met zondag 12 oktober kan men gaan genieten van Utrecht Queer Culture Festival 2025. Er is dit jaar weer volop keuze uit de uitgebreide festivalagenda op heel veel verschillende plekken en locaties in Utrecht. Het festival agendeert en stimuleert de vrijheid en variatie in seksualiteit, gender, seksuele oriëntatie, lichaam en relatievormen.
“Het is vandaag de dag niet altijd vanzelfsprekend om openlijk te praten over deze thema’s. Vaak worden ze nog omgeven door taboes, stigma’s en vooroordelen. Daarom vinden wij het extreem belangrijk om dat binnen allerlei programmaonderdelen te doen en mensen de ruimte geven om zichzelf te kunnen zijn, te ontdekken en te uiten”, aldus Utrecht Queer Culture Festival.
Opening en de Walk of Love Het festival opent vrijdagavond 3 oktober met een openingsreceptie in aanwezigheid van wethouder Eva Oosters. Vast onderdeel van de opening is de jaarlijkse Dirkje Kuik lezing. Dit jaar zal deze worden gehouden door schrijver en DJ Valentijn de Hingh. In dit eerste weekend staat op zaterdag 4 oktober ook de Walk of Love gepland. De jaarlijkse kleurrijke demonstratie door Utrecht doet dit jaar een oproep om tijdens de komende Tweede Kamerverkiezingen een liefdevolle stem uit te brengen voor de regenbooggemeenschap. Mensen die mee willen lopen worden om 13.30 uur verwacht bij de startlocatie Moreelsepark.
Nieuw: Queer Health Conference Er zijn dit jaar veel nieuwe programmaonderdelen, maar een prominent nieuw onderdeel is de Queer Health Conference. Deze wordt op maandagmiddag 6 oktober georganiseerd in de Jaarbeurs. Deze samenkomst is bedoeld voor alle zorgverleners die meer willen weten over de zorg aan queer personen en ervaringen willen uitwisselen. Het programma bestaat onder andere uit een tweetal deelsessies, een informatiemarkt en een plenair programma met diverse gasten en sprekers onder leiding van dagvoorzitter Tanja Jess.
Meer informatie is te vinden op www.uqcf.nl.