
Dat is waar het allemaal om gaat tijdens een zonvakantie naar Gran Canaria tijdens de maand februari. Maar Gran Canaria biedt meer: de vurige, temperamentvolle muziek en dans, eindeloze variaties op de heerlijkste tapas en ongerept ruige natuur, zijn het hele jaar aanwezig.
Bij reisorganisatie Eliza was here verblijf je in kleinschalige accommodaties en is een huurauto altijd inbegrepen. Fijne last minute aanbiedingen naar de zon vind je hier. Zeker in de februari-maand val je met je neus in de boter. Vergeet carnaval in Oeteldonk of Rio. De eilandbewoners van Gran Canaria vieren carnaval op hun eigen (Spaanse) manier!
Februari-maand = feestmaand.
Zeker in de februari-maand val je met je neus in de boter. Vergeet carnaval in Oeteldonk of Rio. De eilandbewoners van Gran Canaria pakken het op hun eigen (Spaanse) manier aan. Carnaval is het meest verbreide feest op het eiland, waar dan ook alle bewoners naartoe leven en vrijwel de hele maand verspreid over het eiland plaats vind. Duizenden personen zijn het hele jaar met de voorbereidingen bezig, met slechts een doel : uit hun bol gaan! Vandaar dat de zang- en dansgroepen en de gespecialiseerde naaiateliers, de twaalf maanden voorafgaand, met de voorbereidingen of oefenen bezig zijn en daarvoor zelfs vaste eigen ruimtes hebben.
![]()
Entierro de la Sardina!
De voorbode van de feestelijkheden is een en al ironie en spotternij met dans- en zanggroepen en muziek. Hoogtepunten zijn de Gala – verkiezing van de koningin van het Carnaval en de Drag Queen, Elk jaar overtreft dit weer de te verwachten bezoekersaantallen en kan rekenen op internationale respons. De grote carnavalsoptocht “Gran Cabalgata” en de begrafenisstoet “Entierro de la Sardina” met vele ontroostbare weduwen, vervolmaken het geheel.

Even weg van de massa?
Van 25 februari tot 4 maart kun je in de Yumbo terecht voor de leukste gay-feesten tijdens het carnaval op Gran Canaria. Feesten -tot je er bij neervalt- dus! En na dat neervallen, hoef je niet gekluisterd te zijn aan het lelijke beton van de omliggende appartementen-complexen. Eliza was here biedt rustige accommodaties weg van de massa en in stijl van het land aan, altijd in combinatie met een huurauto. Op deze manier ben je altijd verzekerd van een -echte- vakantie op onontdekte plekken. Wil je er dus even uit? Klik dan hier voor het actuele aanbod.














